Organlarıyla 4 kişiye hayat veren Melek Karakaş, son yolculuğuna uğurlandı

Yalova’dan, Bursa yönüne giden Ziya Ö. (20) idaresindeki motosiklet, aynı istikamete giden R.A. (58) yönetimindeki otomobile Kirazlı Sanayi Sitesi Kavşağı mevkiinde arkadan çarptı. Çarpışmanın etkisiyle devrilen motosikletin sürücü Ziya Ö. ile arkasındaki Melek Karakaş yaralandı. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırıdı. Başından aldığı darbe ile ağır yaralanan Melek Karakaş’ın 12 Nisan’daki kazadan 5 gün sonra geçen çarşamba günü beyin ölümü gerçekleşti.

ÖLMEDEN ÖNCE ORGANLARINI BAĞIŞLAMIŞ

Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Melek Karakaş’ın kazadan 3 gün önce hastaneye giderek organ bağışında bulunup bunu annesiyle paylaştığı öğrenildi. Bu gelişmenin ardından başka bedenlerde yaşayacak olan Melek’in organlarının doku ve kan grubu belirlenecek hastalara nakli konusunda girişim başlatıldı. Melek’in Yalova’da gerçekleştirilen operasyonla alınan kalbi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, karaciğeri Bursa Şehir Hastanesi’ne, sol böbreği Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sağ böbreği ise Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi’nde organ bekleyen hastalara nakledildi. Yalova Valisi Hülya Kaya ise genç kızın acılı ailesini evinde ziyaret edip baş sağlığı diledi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

DHA’nın haberine göre organlarıyla 4 kişiye yaşam umudu olan Melek Karakaş bugün Yalova’da son yolculuğuna uğurlandı. Melek’in cenazesi öğlen Merkez Camii’ne getirildi. Buradaki törene, babası 10 yıl önce ölen Melek Karakaş’ın annesi Viorica Cristina Karakaş, ablaları Adile Karakaş ve Sibel Kaya ile Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, akrabaları, arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Viorica Cristina Karakaş, kızının tabutuna sarılıp gözyaşı döktü. Daha sonra da tabutun arkasından el salladı. Melek Karakaş, kılınan cenaze namazının ardından Merkez Mezarlığı’nda toprağa verildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx