MSB’den Irak’ın kuzeyine yeni hava harekâtı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyine yeni bir hava harekâtı yapıldığını duyurdu.

1 Ekim’de Irak’ın kuzeyine hava harekâtı yapan MSB’den yeni bir açıklama geldi. 

Irak’ın kuzeyine yeni bir hava harekatı düzenlendiğini duyuran MSB, hava harekâtında Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos’ta içerisinde 16 hedefin imha edildiğini bildirdi.

MSB’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

“PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek Irak’ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın kuzeyindeki Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 3 Ekim 2023 saat 20.00’de hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen hava harekâtlarıyla Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 16 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekât sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihî ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

TIKLAYIN – MSB, Irak’ın kuzeyine hava harekâtı yapıldığını duyurdu: 20 hedef vuruldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx