Jorge Jesus, transferde geniş yetki istiyor!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile teknik direktör Jorge Jesus arasındaki toplantının detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Görüşmede Ali Koç’un Jesus’tan devam etme konusunda kararını vermesini istediği Jesus’un da transferde geniş yetki istediği aktarıldı.

Fenerbahçe, Giresunspor ile deplasmanda 1-1 berabere kalarak şampiyonluk yolunda ağır bir yara aldı. Sarı- lacivertlilerin puan kaybı kadar mücadele gücünden eksik görüntüleri ve isteksiz oyunları da dikkat çekmişti. İstanbul’a dönüşte başkan Ali Koç, teknik direktör Jorge Jesus ile ‘planlı olmayan’ bir görüşme gerçekleştirmişti. Daha önce de benzer bir görüşme yapan ikili ardından ‘el ele’ fotoğraf vermişti. Bu Koç’un, Jesus’a desteği olarak algılanmıştı. Ancak bu sefer dışarıya böyle bir kare sızdırılmadı. Görüşmede iki taraf da takımdaki sorunları masaya yatırdı.

Çok istekli değil

Geniş yetki istiyor

Jorge Jesus, Ali Koç’un sözleşme konusundaki hatırlatmasına şu cevabı verdiği öğrenildi. Portekizli çalıştırıcı “Fenerbahçe’de kalırım ama bazı şartların oluşması lazım” dediği kaydedildi. Bu şartların da başında da transferde geniş yetki istediği belirtildi.

Oosterwolde gündeme geldi

Başkan Ali Koç ile Jorge Jesus’un buluşmasında devre arasında transfer edilen Jayden Oosterwolde konusu da gündemin ana maddelerinden biriydi. Koç görüşmede 6 milyon euro ödenerek alınan 21 yaşındaki sol bek için “Niye böyle” dediği belirtildi. Jesus’un da bu soruya “Çok defansif çıktı” yanıtını verdiği öğrenildi. Başkan Koç’un da o zaman “Niye aldınız o zaman?” dediği kaydedildi. (Sabah)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir