Ethereum Satan Kurumsallar Bitcoin Ve Bu Altcoin’e Saldırdı

Bitcoin ve altcoin odaklı varlık yatırım ürünleri geçen hafta önemli bir değişimle karşılaşıyor. Buna göre altı hafta içinde ilk kez 21 milyon dolarlık etkileyici bir girişe tanık oldu. Bu yatırımlar, pozitif fiyat ivmesi, ABD devlet borçlanma fiyatlarına ilişkin endişeler ve devlet finansmanını çevreleyen son dönemdeki bataklıklar gibi faktörlerin bir kombinasyonuna yanıt olarak geldi. Bu girişlerin hafta sonunda, özellikle de Cuma günü gerçekleşmesi dikkat çekti.

Bitcoin girişlere hakim

Bitcoin, toplam 20 milyon dolar ile bu girişlerin çoğuna katkıda bulunarak başı çekti. Diğer taraftan, short odaklı Bitcoin yatırımları geçen hafta 1,5 milyon dolar değerinde çıkış görmeye devam etti. Short odaklı Bitcoin yatırımlarında devam eden bu çıkışlar Nisan ayından bu yana 85 milyon dolara ulaştı.

Diğer taraftan altcoin Solana bu hafta parlayan yatırım ürünlerinden. Buna göre Bitcoin ve para piyasasının yükselen yıldızı Solana yatırımcıların gözlerini kamaştırmaya devam ediyor. Solana, 5 milyon dolarlık girişle 27. haftasını da olumlu yatırım hissiyatıyla geçirdi. Etkileyici bir şekilde, Solana bu yıl boyunca yalnızca dört haftada çıkış yaşadı. Buna göre 2023’te en çok tercih edilen altcoinlerden biri olarak konumunu sağlamlaştırdı.

Ethereum’un mücadelesi sürüyor

Bu arada, Ethereum bir başka zorlu haftayla karşı karşıya kaldı. Buna göre üst üste yedinci haftasında toplam 1,5 milyon dolarlık çıkış yaşadı. Ne yazık ki, Ethereum son zamanlarda kendisini daha az tercih edilen altcoinler arasında buldu. Bu durum Bitcoin ve kripto para piyasasında dikket çeken bir durum olarak karşıma çıkıyor.

Bitcoin ve kripto para piyasasında gözle görülür bir bölgesel ayrışma eğilimi devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri geçen hafta toplam 19 milyon dolarlık çıkışa tanık oldu. Diğer taraftan Avrupa ve Kanada sırasıyla 23 milyon dolar ve 17 milyon dolarlık girişler yaşadı. Bu bölgesel tutarsızlık, farklı piyasalardaki değişen duyguları ve yatırım davranışlarını vurguluyor.

Blockchain hisse senetleri satışla karşı karşıya

Teknoloji sektöründeki daha geniş çaplı satışlara paralel gelişme var. Buna göre blockchain odaklı hisse senetlerinde 8,4 milyon dolarlık çıkış görüldü. Bu düzeltme, teknolojiyle ilgili yatırımlardaki volatiliteyi yansıtıyor.

Son dönemdeki fiyat artışlarına ve yatırım girişlerine rağmen, hem Bitcoin ve altcoin odaklı dijital varlık yatırım ürünleri piyasasında hem de daha geniş kripto para piyasasında işlem hacimlerinin nispeten düşük kaldığını belirtelim. Ayrıca kriptokoin.com olarak baktığımızda yatırımcıların bu gelişen ortamdaki temkinli duruşu da dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx