Blockchain için dev fon: 100 milyon dolar toplandı!

CMCC Global, Asya’daki blockchain girişimlerini desteklemek amacıyla oluşturduğu fon için 100 milyon dolar topladı.

Hong Kong merkezli kripto risk sermayesi şirketi CMCC Global, oluşturduğu Titan Fonu için 100 milyon dolar topladı. Asya’daki blockchain girişimlerini desteklemek amacıyla oluşturulan bu fona, Winklevoss Capital ve Animoca Brands’ın da aralarında olduğu 30’dan fazla yatırımcıdan destek geldi.

Asya’da 100 milyon dolarlık blockchain fonu!

Asya’da blockchain ve Web3 alanındaki girişimler tüm hızıyla devam ediyor. 2023 yılı boyunca Asya, yeni teknolojilere ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekti. Özellikle Hong Kong, sektörde önemli bir konuma erişti. Hong Kong merkezli CMCC Global de bu durumu fırsata çeviren şirketler arasında. Şirket, blockchain girişimleri amacıyla Titan Fonu’nu oluşturdu.

Titan Fonu, milyonlarca dolarlık varlığı yöneten Animoca Brands ve Winklevoss kardeşlerin kurduğu Winklevoss Capital gibi destekçileri bünyesine dahil etti. Fon, 30 destekçinin bağışlarıyla 100 milyon dolar topladı.

CMCC Global’in kurucu ortağı Martin Baumann, Titan Fonu’na destek veren isimler arasında Block.one, Richard Li’s Pacific Century Group ve Jebsen Capital’in de yer aldığını belirtti.

Baumann, Hong Kong ve blockchain girişimleri hakkında şunları söyledi;

Hong Kong, Web3’ü benimseme yolunda ilerlemeye devam ederse, doğal olarak bu alanda şirket kuran girişimcilerin sayısı artacaktır. Biz onların ilk başkenti olabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx