Yenilenmiş iPhone 12 Pro satışları başladı

Son yıllarda piyasaya çıkan akıllı telefonlar, dolar kurunun ve vergilerin tesiriyle ülkemizde yüksek fiyatlara satılıyor. Kullanıcılar ise ekseriyetle orta düzey telefonları tercih edip, paradan tasarruf ediyor.

Ancak piyasada bulunan ve yenilenmiş olarak isimlendirilen akıllı telefonlar, olağan telefonlardan epey ucuz fiyatlara satışa çıkıyor.

Apple’dan yenilenmiş iPhone haamlesi

Daha evvel yenilenmiş birtakım iPhone, iPad ve Mac modellerini ABD ve Kanada’da satışa çıkaran şirket, artık de yenilenmiş iPhone 12 Pro satışına başladı.

Yenilenmiş iPhone 12 Pro, Apple Online Store üzerinden 759 dolardan başlayan fiyatlarla çeşitli depolama kapasiteleri ve renk seçenekleriyle satın alınabiliyor. Telefonun sıfır fiyatı ise 999 dolar.

Apple, yenilenmiş iPhone modellerini tüm aksesuarların içinde yer aldığı kutuyla birlikte 1 yıl garantili olarak satıyor. Batarya ve kasanın sıfır olduğu modeller, tüm testlerden geçtikten sonra Apple garantisi altında müşterilerle buluşuyor.

Yenilenmiş akıllı telefon nedir

Yenilenmiş akıllı telefonlar ile ikinci el telefonların tıpkı manaya gelmediğini söyleyelim. Yenilenmiş telefonlar, kullanıldıktan yahut bir problemle karşılaşıldıktan sonra firmalara satılan aygıtlardır. Lakin bu telefonları ikinci el telefonlardan ayıran en büyük özellik ise, birçok teknik teste tabi tutulmalarıdır.

Kısacası telefonları alan firmalar, birkaç teknik test uyguladıktan sonra telefonların sıkıntılı kesimlerini yenisiyle değiştiriyor ve bilgileri büsbütün siliyor. Böylelikle ikinci el telefonlarda oluşabilecek ani sıkıntılar, yenilenmiş telefonlarda büsbütün ortadan kaldırılıyor.

İkinci el akıllı telefonlar, işlevsellik ve estetik açıdan büsbütün yenilenene kadar birkaç süreçten geçiyor. Bir telefona yenilenmiş diyebilmemiz için ise şu etaplar gerekiyor:

  • Hasarlı kesimler değiştirilir yahut tamir edilir. (Örnek: Kırık ekran yahut telefondaki çizikler)
  • Telefondaki tuşlar, dokunmatik ekran, ses ve buna bienzer birçok fonksiyon test edilir ve gerek görüldüğünde düzeltilir.
  • Telefonun sıfır kutusunda yer alan bütün aksesuarlar denetim edilir ve arızalı olanlar onarılır yahut yenisiyle değiştirilir.
  • Telefondaki bütün datalar büsbütün silinir ve fabrika ayarlarına döndürülür.
  • Akıllı telefonun tüm bileşenlerini kapsayan bir temizleme süreci yapılır.

Yenilenmiş telefon satışları artıyor

2021 yılında global olarak yenilenen akıllı telefonların hacmi yıllık bazda yüzde 15 artış gösterdi.

Counterpoint Research analistleri, yeni akıllı telefonların her yıl daha değerli hale geldiğini ve bu nedenle alıcıların yenilenmiş modelleri seçme mümkünlüğünün daha yüksek olduğunu söylüyor.

Analistlere nazaran, geçen yıl Apple yenilenmiş telefon satışlarında pazar başkanı oldu. Apple’ın akabinde ise Güney Koreli üretici Samsung geliyor.

Related Posts

ASUS Republic of Gamers, Delta S Wireless Kulaklıklarını Duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), çift mod kablosuz bağlantı özelliğine sahip ilk ROG oyuncu kulaklığı modeli olan Delta S Wireless’ı duyurdu. Delta …

Yapay Fare Embriyosu, İlk Kez Rahim Dışında Büyütüldü

İnsanlığın organ nakline olan talebi günden güne artarken, bu talep günümüzde çok zor karşılanıyor. Organ donörlerinin azlığı ve organların …

Tinder en büyük projesini erteledi!

Son çeyrekte gelirler konusunda hayal kırıklığı yaşayan Match Group, Tinder’ın metaverse randevu planlarını küçülttüğünü ve uygulama içi …

SpaceX’e ilişkin uzay enkazları Avustralya’da boş toprağa düştü

Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde çiftçi olan Mick Miners, yerinin uzak bir köşesinde toprağa saplanmış büyük bir siyah obje buldu …

6 bin mAh bataryalı HUAWEI nova Y70’de şarj en az 3 gün gidiyor

Huawei, yeni HUAWEI nova Y90’ı ve nova Y70’ı satışa sundu. Yeni nova serisi tanıtım kampanyasıyla tüketicilere sunuluyor. Kampanya kapsamında …

Apple tarihi gelir elde etti

Microsoft, Alphabet, Facebook, Twitter gibi teknoloji devlerinin beklentilerin altında kaldığı haftada Amazon’un ardından Apple da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.