Okan Buruk: ‘Galatasaray’ı istiyorum’

Son günlerde Galatasaray’ın başına getirileceği konuşulan Okan Buruk, NTV’de Kırılma Anı programına dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“FUTBOLCULUK ÖBÜR HOCALIK BAŞKA”

Okan Buruk yaptığı açıklamada, “Milano’ya birinci gidişimde çok heyecanlandım. İçimden ‘Gidiyoruz ancak nereye gidiyoruz diyordum’ Hepsi birer deneyim. Her yaşadığınız maç ve sene benim için deneyim oldu. Çok fazla grup değiştirdim. Korkmadım elimden geldiğince başarılı olmaya çalıştım. En uzun kaldığım devir Akhisar ve Başakşehir’di. Biriyle kupayı aldım. Başakşehir’de de lig şampiyonu oldum” dedi.

Futbolculukla, hocalığın farklı olduğunu vurgulayan Buruk, “Futbolcu olarak kupa kazanmakla, hoca olarak kazanmak farklı. Hocayken, grubu sen kuruyorsun ve daha fazla sorumluluk almak zorunda kalıyorsun” sözlerini kullandı.

“FENERBAHÇE’Yİ YENDİĞİMİZDE BAŞKA KEYİFLİ OLUYORDUM”

Hakemlerle yaşadığı diyalogları abarttığını düşünen başarılı çalıştırıcı, “Bunlara biraz daha dikkat etmem lazım. En sevmediğim şey bir teknik adamın, öbür bir teknik adama yapmış olduğu yanlış hareketlerdir. Igor Tudor ile yaptığımız tartışmada hakem beni oyundan attıktan sonra Tudor’un benim üzerime yürümesi beni rahatsız etti. Bu yüzden biraz tatsızlık yaşamıştık. Sonra da ben esasen Galatasaray topluluğundan özür dilemiştim” diye konuştu.

Fenerbahçe maçlarının kendisi için farklı olmadığını söyleyen Buruk, “Büyük kadrolara karşı oyuncular ekstra hazırlanıyor. Bu cins büyük maçları kazanmak çok değerli. Futbolculuk dönemimden ötürü, Fenerbahçe’ye karşı kazandığımda kendimi farklı bir keyifli hissediyorum” açıklamasını yaptı.

“FENERBAHÇE’DE ÇALIŞMAM”

Fenerbahçe’de çalışmayacağını belirten başarılı teknik yönetici, “Benim de içimden gelen bir şey yok lakin yani futbolda kendi mesleğim için en gerçek mutabakatın ilişkin olduğum kulüplerle yapmak olduğunu düşünüyorum. Orada daha başarılı olacağımı düşünüyorum. Kendimi Fenerbahçe’de teknik yönetici olarak göremiyorum. Benim için en gerçek olan yerin Galatasaray Kulübü olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe taraftarı da tahminen beni istemez. Mustafa Denizli olayı var. 3 kadroyla da çalıştı ve şampiyon oldu lakin… Ben kendimi Galatasaray kulübesinde görmek istiyorum. Galatasaray teknik yöneticisi olmayı hayal ediyorum” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.