Michael J. Fox, Parkinson ile savaşının zorlaştığını söylüyor: “80 olmayacağım”

Gelece Dönüş üçlemesiyle tanınan ünlü oyuncu Michael J. Fox, henüz 29 yaşındayken teşhis edilen Parkinson hastalığıyla mücadelesine devam ediyor. Oyuncu, şimdi 61 yaşında ve hastalıkla savaşmanın artık daha da zorlaştığını söylüyor.

Ünlü oyuncu, verdiği bir röportajda, “Yalan söylemeyeceğim. Zorlaşıyor, zorlaşıyor. Daha da zorlaşıyor. Her gün daha zor” diyor.

Fox, daha sonra omurgasındaki iyi huylu bir tümörün çıkarılması için ameliyat olduğunu, ancak prosedürün yürüyüşünü berbat bir hale getirdiğini ve bu nedenle kolu, dirseği, yüzü ve eli dahil olmak üzere vücudunun diğer kısımlarını kırmaya başladığını anlatıyor.

Parkinson hastalığının baş düşmanının düşmek ve zatürre olduğuna dikkat çekerken, konuşmasını; “Parkinson’dan ölmezsiniz. Parkinson’la ölürsünüz” diye bitiriyor.

Fox’a 29 yaşında teşhis konmuştu. O zamandan beri de hastalıkla ilgili araştırmaların önde gelen savunucularından biri haline geldi, hatta 2000 yılında halkı eğitmek ve çalışmalara fon sağlamak için Michael J. Fox Vakfı’nı kurdu.

Michael J. Fox ve Geleceğe Dönüş üçlemesinden rol arkadaşı Christopher Lloyd

Fox iki yıl önce de verdiği bir röportajda şunları söylemişti: “Tedaviler konusunda insanlara karşı gerçekten açık sözlüyüm. Bana Parkinson’dan ömrüm boyunca kurtulup kurtulamayacağımı sorduklarında, ’60 yaşındayım ve hayır’ diyorum. Ben gerçekten mutlu bir adamım. Kafamda hastalıklı bir düşünce yok, ölümden korkmuyorum. Hiç.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir