İstikrar bozan altın ve dolar atağı yolda! Tunç Şatıroğlu, ‘Hemen koşun’ dedi yatırımcıyı uyardı… Yapmayan yanar

Piyasa Uzmanı Tunç Şatıroğlu, katıldığı bir programda piyasalara ait değerlendirmelerde bulundu. Türkiye Merkez Bankası’nın yarın alacağı faiz kararının tesirlerini kıymetlendiren Şatıroğlu, dolar ve gram altın için tarihi bir verdi.

“MERKEZ BANKASI’NINDAN FAİZ KARARI ÇIKMAYACAK”

Altın ve dolar yatırımcıları piyasalardaki hareketliliğin ne olacağını merak ederken, Piyasa Uzmanı Tunç Şatıroğlu katıldığı bir yayında doların yükseliş serüvenine devam edeceğini belirterek, beklenen açıklamayı yaptı. Altına ilişkinse şimdi bir yükseliş trendinin başlamadığını belirterek bilhassa altın borcu olanların çabucak ödemesi gerektiğini söyledi. Doların 17 TL düzeyini kıracağını belirten Şatıroğlu şunları kaydetti:

“Dolar kurunun baskılanabilmesi için yalnızca yüksek faiz işe yarayabilir. Dolar satarak yalnızca bir müddet baskılayabilirsiniz. Ben doların daha da yükselmesini bekliyorum. Yarın Merkez Bankası faiz kararında bir değişiklik beklenmiyor. Ben faiz indirimi ya da artırımı beklemiyorum. Faiz artırılmasının teklif dahi ettirilmesi kelam konusu değil. Bugün doları düşürseniz ne olacak yarın tekrar yükselecek. Dolar bir günde 17 lira olmaz da bir haftada 10 günde olur. Gidişat o istikamette. FED kararı sonrasında faiz artıyor diye burada dolar artmaz. Burada aslında dolar artıyor. Biz zati çok makus bir durumdayız. Bir de oradan gelecek şeyin tesiri çok olmaz”

“DOLAR 21 TL’DE DURACAK”

Dolar ait kestirimini de belirten Şatıroğlu doların 21 lira olacağını tabir ederek, “Dolar 21’de de duracak demek değil. Bizde dolar birinci olarak artıyor başlar kuma gömülüyor. Sonra ziyanı varsa yararı var deniliyor. Ondan sonra birileri suçlanıyor. Sonraki evrede bayrak inmez ezan susmaz kademesine geliniyor. İşte o aşamadı 21’e geldiğinde bir şey yapılırsa yapılır. Çok da yapılabileceğinden emin değilim. Zira bugüne kadar daima yanlış işlerde inat edildi. Dolar kuru 21’e kadar alırım, 21 olunca almam dururum beklerim” dedi.

ALTIN VE DOLAR BORCU OLANLAR BUNU ÇABUCAK YAPIN!

Ons altında şimdi bir yükselişin başlamadığını belirten Şatıroğlu ,gram altında yükselişin devam edeceğini söyledi. Bilhassa altın ve dolarla borçlananları uyaran Şatıroğlu, “Dolar borcu olan varsa kesinlikle alıp kapatmalı. Altın borcu varsa çabucak alıp kapatmalı. Yatırım için altın almayı düşünenler de uzun vadeli almayı düşünsün. Altın bana nazaran şimdi yükseliş trendine girmiş değil bir kadro geri çekilmeler kelam konusu olabilir.” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.