Hırsızlık taktiklerini Google’da araştırdı, mesken sahibinin kasasını boşalttı

Bayrampaşa’da Seyhan K., 22 yıl konutunda oturduğu Suat Kara’nın yatak odasındaki çelik kasasını, erkek arkadaşı Erhan Ercan’la çaldı. 500 bin lira kıymetindeki ziynet eşyası ve parayı alan 2 kuşkulu, kasayı daha sonra yatak odasına geri koydu. Ziynet eşyalarının çalındığını 1 ay sonra fark eden Suat Kara’nın şikâyeti üzerine gözaltına alınan şüphelilerden Seyhan K. özgür kalırken Erhan Ercan tutuklandı.

Olay, 9 Temmuz’da Bayrampaşa Kartaltepe Mahallesi’nde meydana geldi. Teze nazaran Suat Kara’nın eşi Fatma Kara, 22 yıldır kiracısı olan ve kendileriyle birebir binada oturan Seyhan K.’ye anahtarını teslim etti. Seyhan K., Kara ailesine ilişkin meskenin anahtarını çoğalttı.

Aile, temmuz ayında tatil için kent dışına çıkınca Seyhan K., erkek arkadaşı olduğu ileri sürülen Erhan Ercan’a durumu anlattı. Bunun üzerine Erhan Ercan ve Seyhan K., Kara ailesinin meskenine girdi. İkili, Suat Kara’nın yatak odasında sakladığı çelik kasayı sırtlarına alarak Seyhan K.’nin meskenine götürdü.

KASAYI ÇİLİNGİR YARDIMIYLA AÇTILAR

Şüpheliler, kasanın şifresini giremeyince çilingiri aradı. 2 kuşkulu, çilingiri kasanın kendilerine ilişkin olduğunu ve şifresini unuttuklarına inandırarak kapısını açtırdı. Seyhan K. ve Erhan Ercan, 500 bin lira pahasındaki ziynet eşyası ile parayı aldıktan sonra kasayı Suat Kara’nın meskenine çıkararak yatak odasındaki yerine koydu. Şüpheliler, mesken sahipleri gördüklerinde anlamasın diye de kasanın kapısında çizikler oluşturarak olaya hırsızlık süsü vermeye çalıştı.

KASALARININ BOŞALTILDIĞINI 1 AY SONRA FARK ETTİLER

Bir hafta sonra meskenlerine dönen Kara çifti, geçen pazartesi günü kasaya bakmak istedi. Kasanın kapısını açan çift, içindeki eşyaların çalındığını fark edince durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis takımları, mesken sahiplerinin memleketlerinden döndüklerinde konutlarının kapısının kilitli olduğunu, dairenin 4’üncü katta olması sebebiyle de dışarıdan birinin girmediğine kanaat getirdi.

Ev sahiplerinin sözüne başvuran polis, Fatma Kara’nın daha evvel kiracısı Seyhan K.’ye anahtarını bıraktığını öğrendi. Bunun üzerine kuşkuların ağırlaştığı Seyhan K.’yi gözaltına aldı.

EV SAHİPLERİNİ ZİYARET EDEREK HIRSIZLIĞI FARK EDİP ETMEDİKLERİNİ DENETİM ETMİŞ

Seyhan K., poliste verdiği tabirinde erkek arkadaşı Erhan Ercan ile çaldıkları kasayı içindeki altınları aldıktan sonra geri yerine bıraktıklarını, Kara ailesi döndükten sonra da orta ara meskenlerine giderek durumu fark edip etmediklerini denetim ettiğini itiraf etti. Bunun üzerine Erhan Ercan da gözaltına alınarak konutunda arama yapıldı.

Evde yapılan aramalarda çalınan altınlar davlumbaz borusunun içinden çıktı. Şüpheliler, sözlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Erhan Ercan tutuklanırken Seyhan K. ise isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı.

ARAMA MOTORUNDAN GÜVENLİK KAMERASININ NE KADAR ALANI GÖRDÜĞÜNÜ ARATTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan, soruşturma sürecinde Seyhan K.’nin telefonunu inceleyen polis, K.’nin erkek arkadaşı Erhan Ercan’a kasanın fotoğrafını çekip attığını, olaydan sonra da sık sık arama motorundan güvenlik kamerasının en fazla ne kadar alanı görebileceğini arattığını tespit etti. Olayda gözaltına alınarak tutuklanan Erhan Ercan’ın ise daha evvel özel bir televizyon kanalındaki bir programda oyunculuk yaptığı ortaya çıktı. (DHA)

Related Posts

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’dan referandum açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BM Güvenlik Konseyi’ne katılmak üzere geldiği ABD’nin New York kentindeki temaslarını sürdürüyor. İkili …

İHA muhabirine saldıran güvenlik hakkında idari soruşturma

Erzurum Atatürk Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunan merkezi yemekhanede dün çıkan yangını görüntüleyen İHA muhabirine saldıran özel …

Suriyeli ve Türk yardım dernekleri Rasulayn’da anaokulu açtı

Okulun açılışında konuşan Rasulayn Lokal Meclis Lideri Muhammed Hamza, anaokulunun öğrenciler için güzel olmasını temenni ederek Suriyeli ve Türk …

Yol verme tartışmasından silahlı çatışma çıktı

İstanbul Beyoğlu ilçesi Okmeydanı’nda iddiaya göre yol verme yüzünden başlayan tartışma silahlı çatışmaya döndü.Olay, geçen perşembe günü saat 18 …

Antalya’da hudut krizi geçiren bayan balkonu yaktı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Kızılsaray Mahallesi’nde yaşayan A.D., akşam saatlerinde hudut krizi geçirdi. A.D., konutunun camlarını kırdı …

KPSS sonuçları ne vakit, hangi gün açıklanacak? KPSS’de 4 yanlış bir doğruyu götürüyor mu? KPSS puan hesaplaması nasıl yapılır?

Soruların sızdırıldığı istikametindeki tezlerin akabinde ÖSYM’nin güncellediği imtihan takvimiyle 2022-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.