Gerçek babasının kim olduğunu 56 yaşında öğrendi

Tülay Korkmazer, 2010 yılında ameliyata girmeden evvel oğlu Hakan Yılmaz’a biyolojik babasının, ANY Dokuma ve Reisoğlu Dokuma’nın sahibi Ahmet Necati Yılmaz olduğunu söyledi.

Yılmaz’ın 2007’de öldüğünü öğrenen Hakan Yılmaz, babalık davası açtı. Fakat üvey kardeşi tarafından tehdit edilince Yılmaz, davayı geri çekti.

Hakan Yılmaz, 2020 yılında üvey kardeşinin hayatını kaybettiğini öğrenince yine babalık davası açtı. Mahkeme, nisan ayında Hakan Yılmaz’ın kimliğinde ismi yazan babası Orhan Yılmaz’ın mezarını açtırdı. DNA sonucunda Orhan Yılmaz’ın biyolojik babası olmadığı kanıtlanan Hakan Yılmaz, soydan düştü. Mahkeme, DNA testi için iş insanı Ahmet Necati Yılmaz’ın mezarının açılmasını kararlaştırdı.

MEZARDAN ÖRNEKLER ALINDI

Mahkeme kararıyla 14 yıl evvel ölen tekstilci Ahmet Necati Yılmaz’ın 17 Aralık’ta mezarı açıldı. Mezarın açılışına Ahmet Necati Yılmaz’ın ailesinin vekalet verdiği avukatlar katıldı. Hakan Yılmaz da mezarın açılışını takip etti. İsimli Tıp Kurumu’nda misyonlu 3 hekim, hakim ve polis nezaretinde açılan mezardan DNA testi için örnekler aldı.

BABASI OLDUĞU SAPTANDI

Alınan örneklerin İstanbul İsimli Tıp Kurumu’nda incelemesi tamamlandı. Hazırlanan raporda, Ahmet Necati Yılmaz’ın Hakan Yılmaz’ın biyolojik babası olduğu belirtildi. Raporda, “Ahmet Necati Yılmaz’ın yüzde 99,99 ihtimalle Hakan Yılmaz’ın biyolojik babası olabileceği tespit edildi” tabiri yer aldı.

MAHKEME KARAR VERDİ

Karar davası, dün Bursa 5’inci Aile Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme heyeti, İstanbul İsimli Tıp Kurumu’nca yapılan DNA testi sonuçlarını dikkate alarak, Hakan Yılmaz’ın, ünlü tekstilci Ahmet Necati Yılmaz’ın oğlu olduğuna hükmetti. Hakan Yılmaz, yapılacak olan resmi süreçlerin akabinde Ahmet Necati Yılmaz’ın kütüğüne geçecek.

“KENDİMİN VE KIZLARIMIN HAKKINI SONUNA KADAR ALACAĞIM” 

Kararın akabinde duyduğu sevinci lisana getiren Hakan Yılmaz, “2010 yılından beri devam eden bir sürecin bugün son noktasına geldik. 2010 yılında açmış olduğum babalık davası, sonunda bugün nihayete erdi. Benim ve ailem için çok olumlu bir karar çıktı. 56 yaşından sonra babamın Necati Yılmaz olduğu ortaya çıktı. Çok sevinçliyim, çok gururluyum, çok duygusalım şu anda. 56 yaşında gerçek babamın kim olduğu tescillendi. Artık ben Ahmet Necati Yılmaz’ın oğluyum. Bu İstanbul İsimli Tıp Kurumu’nun kararı ve mahkeme heyetiyle bugün itibariyle tescillendi. Bundan sonra öteki mirasçı bireyler üzere ben de kendimin ve kızlarımın hakkını sonuna kadar almak istiyorum” dedi.

‘BU SÜRECİN BİZİM AÇIMIZDAN BİR EKSİ PAHASI YOK’

Hakan Yılmaz’ın aile fertleri ortasına dahil edilmesi konusunda davalı tarafla kimi sorunlar yaşadığını belirten avukat Hasan Aydoğdu, “Aileye girme noktasında tabi ki karşı tarafın bir kabullenmeme süreci var. Lakin şu basamakta esasen biz gerek isimli tıp raporu gerekse mahkeme kararıyla bunu aslında karara bağladık. Yani artık bu sürecin artısı, eksisi bizim açımızdan yok. Lakin olağan ki karşı tarafın da bunun kabullenmesi gerekiyor. Ya burada ne karşı tarafın ne Hakan Bey’in rastgele bir halde bir kusuru kelam konusu değil. Burada büyüklerin yanılgısını çocukların çekmesi de düşünülemez, kelam konusu olamaz. O sebepten dolayı yani bu evreyi artık daha fazla sürüncemede bırakmaya da gerek yok” sözlerini kullandı. 

‘MÜVEKKİLİMİN HAKLARININ KORUNMASINI BEKLİYORUZ’

Hakan Yılmaz’ın, babası Ahmet Necati Yılmaz’ın mirasından faydalanması için mirasa önlem kararı koydurduklarını belirten Aydoğdu, “Miras konusunda ise şunu söyleyebilirim. İsimli tıp raporu çıktıktan sonra biz Bursa’da Tereke Mahkemesi’nde Hakan Bey’in babası olan Ahmet Necati Yılmaz’ın mirasa ait terekesinin tespiti ve tereke tespit edildikten sonra buradaki taşınır taşınmaz yahut da şirket payları varsa, bunlara ait önlem kararı istedik. Gelinen kademede şu anda taşınmazlarla ilgili önlem kararı alındı. Yeniden müteveffanın aşikâr başlı şirketlerde gerek kendi şirketinde gerekse dışarıdan paylar olmak üzere payları var. Bunların bir kısmına önlem konuldu. Fakat şu anda şirket ile alakalı Ticaret Sicil Müdürlüğü’nden birtakım evraklar var. Onlar isteniyor. Onlar istendikten sonra artık bu kararla da bir mani kaldığını düşünmüyoruz. Tereke temsilci atanması gerekiyor. Burada iki tane firma var. İki tane firmada ezelden beri Ahmet Nejat Yılmaz’ın kurmuş olduğu aile şirketi. Esasen bu kayıtların hepsi Ticaret Sicil Müdürlüğü’nde mevcut. Lakin mahkeme alışılmış ki bunu resmi yoldan istemek zorunda. Bunlar evraka celp edildikten sonra artık bir pürüz kalacağını düşünmüyoruz. Bu kademeden sonra iki firmaya da tereke temsilcisi atanması ve Hakan Bey’in haklarının mahkeme tarafından, tereke temsilcisi tarafından korunmasını bekliyoruz” diye konuştu. 

Related Posts

Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi play-off maçı için Kopenhag’a gitti

Trabzonspor deplasmanda karşılaşacağı FC Kopenhag maçı için bugün Trabzon Havalimanı’ndan özel uçakla Kopenhag’a hareket ederken kadroda Uğurcan …

Sultangazi’de çocukların hengamesine aileler de karıştı

İstanbul’un Sultangazi ilçesine bağlı 50. Yıl Mahallesi’ndeki bir parkta oyun oynayan çocuklar ortasında hengame çıktı. Parkta buluna …

Erivan’daki alışveriş merkezinde patlama

Erivan’daki patlamanın ardından yangın çıktığı ve enkaz altında kalanların olduğu duyuruldu.Interfax ajansının Ermenistan acil servisine …

Askeri hastanelerde MSB’ye dönüş yolu

HANDE ATILGAN Ankara – Türk Tabipleri Birliği (TTB), Akar’a Ekim 2021’de yazdığı yazıyla, “sivil hekimlerin sınır ötesi birliklerindeki …

Kılıçdaroğlu: Seçimden sonra ÖTV indirilecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ÖTV ile ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin …

İstanbul’da IŞİD operasyonu: 12 gözaltı

İstanbul’da terör örgütü IŞİD’e yönelik düzenlenen operasyonda yabancı asıllı 12 kuşkulu yakalandı. Operasyon, İstanbul TEM (Terörle Çaba Şube …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.