EGM: 35 bin 874 işçinin atama ve yer değiştirme süreci tamamlandı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 2022 yılı genel atama çalışmaları çerçevesinde, başkomiser, komiser, komiser yardımcısı, kıdemli başpolis memuru, başpolis memuru ve polis memuru rütbelerindeki toplam 35 bin 874 çalışanın atama ve yer değiştirme süreçlerini gerçekleştirdi.

Buna nazaran, birinci bölgeden ikinci bölgeye 16 bin 957 işçi, ikinci bölgeden birinci bölgeye 17 bin 24 işçi, ikinci bölgeden ikinci bölgeye bin 893 işçi atandı.

Emniyet hizmetleri sınıfı mensupları atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki düzenlemeyle vilayetlerin misyon müddetlerinin düşürülmesi sonucunda, birinci ve ikinci şark misyonunda bulunan yaklaşık 7 bin 500 çalışanın ‘batı vilayetlerine dönmeye hak kazandığı kaydedilen’ açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

“İkinci şark misyonunu bitirmiş olan 7 bin 688 işçiden, 4 bin 928 çalışanımız eski çalıştıkları vilayetler de dahil olmak üzere, büyük oranda birinci tercihlerine atamaları yapılmış, 2 bin 760 çalışanın ise talepleri doğrultusunda ipkaları yapılmıştır.

Yönetmelikte yapılan değişiklik çerçevesinde, çocukları 7’nci sınıf, 11’inci sınıf ve üniversitede son sınıfa geçecek olan 4 bin 89 işçimizin ipka talepleri kabul edilmiştir.

Hala şark misyonunda olan lakin yönetmelikte yapılan düzenlemeyle şark misyonundan muaf tutulan 268 şehit ve gazi yakınımız, tercihleri doğrultusunda istedikleri yerlere atanmışlardır.

Ayrıyeten teşkilat mensuplarımızdan 50 yaş ve üzeri olan 6 bin 705 işçimizin ipkaları talepleri doğrultusunda kabul edilmiştir.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.