Duruş Biçiminizin Düşük Benlik Hürmetine İşaret Ettiğini Biliyor Musunuz

Hepimiz her vakit dik yürümenin ve dik durmanın değerli olduğunu biliyoruz, lakin bu herkesin her vakit yapıp uyguladığı şey değil. Duruş formunuz kişiliğiniz hakkında bir şeyler söylüyor. Düşük benlik hürmeti olan beşerler kendilerini bu üç halde taşırlar. Aşağıdaki üç duruş, düşük bir benlik hürmetine işaret ediyor. Neyse ki, duruşunuzu güzelleştirebilir ve bu nedenle muhtemelen kendi imajınızı geliştirebilirsiniz.

Uzman psikologlar duruşunuzun kişiliğiniz hakkında ne söylediğini biliyor. Kişiliğiniz ve özgüveniniz hakkında çok şey konuştuğunu belirtiyor. Psikologlara nazaran “Kişinin genel bütünsel gelişimi için her iki öge da gerekli” diyor.

KENDİNİZİ SIK SIK AŞAĞIDAKİ DURUŞLARDA BULUYOR MUSUNUZ? İŞTE DURUŞUNUZUN KİŞİLİĞİNİZ HAKKINDA SÖYLEDİKLERİ– Biraz Kambur

Sırtlarını asla tam olarak düzleştirmeyen, lakin ekseriyetle yavaşça kambur tutan beşerler, ekseriyetle düşük benlik hürmetine sahiptir. Uzman psikologlar bu duruşun “Kendine inancı düşük, çatışmaya ve ıstıraba alışmış birini gösterir” diyor. Psikologlar ve hekimler, sırtınızı her vakit dik tutmayı kendinize öğretmenizi önerir. Bunu yoga yahut koşu üzere antrenmanlarla de başarabilirsiniz. Her vakit makus duruşunuzun farkında olun, bu türlü olursa düzeltebilirsiniz.

YÜRÜRKEN SALLANMAK

Birtakım beşerler yürürken sallanır, bu da bedeninize istikrar sağlamaz. Psikologlar, “Bu duruş, çaresiz ve çok zayıf bir kişiliği gösteriyor” diyor. Çok kararsız ve daima bir şeyleri çok düşünen savunmasız bir kişi hakkında. Psikoloğa nazaran, kelamda topraklama teknikleri, duruşu güzelleştirmeye yardımcı olabilir. Bu teknikler, nefesinize konsantre olurken ayaklarınızı yerde sıkıca tutmanıza yardımcı olur.BAŞ ÖNDE BEDEN KISMI ARTTA DURMAK

Huzursuzluk ve hiperaktiviteden mustarip şahıslar, ekseriyetle başlarının bedeninin geri kalanından daha önde olduğu bu duruşu alırlar. Bu beşerler doğal olarak meraklıdır, lakin birebir vakitte güvenilmezdir. Bedenin yapısı artık birebir hizada değildir ve bu ağrı ve sızılara neden olabilir. Uzmanlar bu türlü duruş sergileyen kişi için “Bu kişi daima olarak bilgi sürece üzerinde çalışıyor” diyor. Bu duruşu sık sık tutan bireyler, duruşlarını güzelleştirmelerine yardımcı olabilecek profesyonellere ulaşmalıdır.

Uzman psikologlar ayrıyeten insanlara zihinlerinde huzur yaratmak için tertipli olarak idman yapmalarını ve koşmalarını tavsiye ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.