Analistler, Düşüş Bekledikleri 3 Binance Altcoin’i Duyurdu! 

Kripto analisti Filip L’ye göre Tron (TRX), Eylül ayının en  düşük seviyelerinin altında sağlam bir şekilde kırılmaya ayarlandı. Analist ayrıca, ApeCoin’in (APE) bir boğa tuzağına düşme riski altında olduğunu söylüyor. Analist Aaryamann Shrivastava’ya göre, Ethereum Classic (ETC)’nin düşen piyasa değeri, muhtemelen artan oynaklıkla birlikte daha dik düşüşlere neden olacak. Analistlerin, üç altcoin için yapmış olduğu analizleri okuyucularımız için derledik.

“TRX fiyatı %10 düşecek”

Altcoin, Ağustos ayının başında tanımlanan ve 11 ve 12 Eylül’de testleri gören düşüş üçgeninin sınırları içinde hareket ediyor. O zamandan beri fiyat hareketi, Eylül ayının en düşük seviyesi 0,0599 dolar ile aşağı doğru ilerliyor. Boğalar Pazartesi günü düşüşü satın aldı. Ayrıca, aşağı düştükten sonra fiyat hareketini tekrar bu seviyenin üzerine çıkardı. Bununla birlikte, destek kırıldı ve boğaların TRX tanklarından %10’dan önce çıkması için kırmızı ışıklar yakması gerekiyor.

TRX, bu akşam 0,0599 doların altında kapanması durumunda korkuyu teyit edecek. Bu gerçekleştiğinde, altcoin fiyatının 0,0540 dolara düşmesi nedeniyle aylık S1’in 0,0587 dolardan oldukça hızlı bir şekilde geçmesiyle daha düşük bir hareket mümkün. Gri renkteki eski azalan trend çizgisi, fiyat hareketini destekleyen 2021 Mart ayının en düşük seviyesi ile bir sıçramayı tetikleyebileceğinden şüphe ve olası bir geri dönüş olası.

TRX günlük grafik

Çok düşük bir ihtimal olsa da, yukarı yönde bir karşı hamle hala kartlarda. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu hafta dört büyük merkez bankasının faiz kararları var. Bu yüzden, piyasada birkaç şok etkisi mümkün. TRX, düşüş üçgeninin azalan tarafını delip geçecek ve aylık pivot ve 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın bulunduğu 0,066 dolara uzanacak şekilde ayarlandı. Bu yüzden, her toplantının fiyat hareketini yukarıya doğru iten bir katalizör olması muhtemel.

“ApeCoin vidaları gevşetti”

ApeCoin, Pazartesi günkü rallinin arkasında boğaların hala şampanya patlattığını görüyor. Ayrıca, kapanış çanında %15’ten fazla kazanç elde etti. Ancak, bu sabahki parti ve akşamdan kalma, fiyat hareketi %2’nin üzerinde düştü. Şu anda Pazartesi günü terse kırılan önemli limitler üzerinde sondaj yaptığı için ısırmaya başlaması olası. Bu limitler kırılırsa ve beklenen desteği sağlamazsa, 5,01 dolara gerileyerek, fiyat hareketinin tamamen erimesi mümkün.

Bu nedenle altcoin, ya bir boğa tuzağı olarak ya da 55 Günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve aylık pivot, fiyat hareketini yükseltmek için gereken desteği sağlayabilecek yükseliş unsurlarına dönüştüğü için bir yazı tura atıyor. Bunun yerine bir boğa tuzağı mümkün. Fiyat hareketi, Pazartesi’den 5,01 dolara geriledi ve sonraki aşağı yönlü test edeceği seviye 4,27 dolarda. Bu, ApeCoin’in şu anda bulunduğu yerden %25 düşüş anlamına geliyor.

APE günlük grafik

Bir yükseliş senaryosu, çifte kapağın çifte desteğe dönüştüğünü görecek. Fiyat hareketinin bu iki unsurun üzerinde kaldığını görmek de hayati önem taşıyor. Veya en azından yukarıda bir günlük kapanışın olması lazım. Bir sonraki adım, Pazartesi gününün zirvesini kırmak. Daha sonra, bu hafta sonuna kadar 7,0 dolara doğru bir ralli görmek olacak.

Bu altcoin, köklere geri mi dönüyor?

Yazma sırasında 29,67 dolardan işlem gören ETC, 15 Eylül ile 19 Eylül arasında yaklaşık %24,74 kaybetti. Bu da altcoin’in 50 günlük (kırmızı) Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) kritik desteğini kaybetmesine neden oldu. Bununla birlikte, şu anda kritik olan 100 günlük (mavi) ve 200 günlük (yeşil) SMA’ları destek olarak sürdürüyor.

Bu seviyelerin her ikisi de tarihsel olarak erken trend belirleyiciler oldu. Ayrıca, Temmuz-Ağustos arasındaki toparlanma sahte değilse, ETC 30 doların üzerinde bir artış bekliyor. Ancak satış baskısının düşmesi gerekiyor.

ETC 24 saatlik fiyat grafiği

Göreceli Güç Endeksi (RSI) üzerindeki düşüşten de görüleceği gibi, ETC şu anda herhangi bir satın alma baskısı görmüyor. Ancak aynı şey fiyatlardaki düşüşün geçersiz olması için gerekli. Bu satın alma baskısından doğan bir trend dönüşü, ETC’nin azalan piyasa değerini de geri alacaktır.

“Altcoin için endişeler artıyor”

ETC’nin piyasa değeri Nisan ayından bu yana sıkıntı yaşıyordu. Ancak Temmuz ayında en düşük noktasına ulaştıktan sonra eğilim tersine döndü. Daha sonra, önemli ölçüde yükseldi. Önümüzdeki iki ay boyunca değiştikten sonra, piyasa değeri bu hafta düştü.

ETC MVRV oranı

Bu, piyasa değerini gerçekleşen değere (MVRV) oranını 1.0’ın altına getirdi. Bu da ETC’nin mevcut değerinin rayiç değer seviyesinin altında olduğunu gösteriyor. Ayrıca, piyasadaki kayıpların daha da altını çizdiğine işaret ediyor.

Önümüzdeki birkaç gün içinde ETC’nin oynaklığı artmaya devam ederse, bu koşulların devam etmesi mümkün. Fiyat dalgalanmaları olasılığı arttıkça, baskın eğilim (ETC’nin durumunda düşüş eğilimi) yatırımcıların portföylerine daha fazla zarar verecektir.

ETC oynaklığı

Related Posts

Prof. Ünsal Ban hakkında yeni iddia: THK uçaklarıyla yemeğe gitmiş

Gelecek Partili Selçuk Özdağ, Türk Hava Kurumu Üniversitesi eski rektörü Ünsal Ban’ın THK uçaklarını özel işleri için kullandığını, bu …

4 Analist Uyardı: FED Altın Fiyatını Bu Diplere Götürebilir!

Yatırımcılar, bu hafta yüksek enflasyonu dizginlemek amacıyla Fed ve diğer merkez bankalarının agresif faiz artırımlarına hazırlanmasını takip …

Gümüşhane’de Toki hangi ilçede kaç konut yapacak? Gümüşhane toplumsal konutları nerelerde yapılacak? Gümüşhane Toki toplumsal konutları ilçelere nazaran dağılımı ve sayısı

Gümüşhane vilayetine kaç tane TOKİ yapılacağı ve hangi ilçelerde yer alacağı merak konusu oldu. İşte merak edilen soruların karşılıkları… TOKİ …

Bakan Nebati’den ‘tahıl koridoru’ açıklaması: Türkiye’nin yoğun diplomasi trafiği devam edecek

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Küresel gıda krizinin çözümüne yönelik imzalanan Tahıl Koridoru anlaşması ile tarım …

Balina, Binance’e Bu Altcoin’den Yüklüce Boşalttı! Neler Oluyor?

Kripto para piyasasının ve lider altcoin Ethereum yatırımcılarının merakla beklediği yükseltme Merge yaklaşıyor. Bu da traderların ve …

Orta Vadeli Program yayınlandı: Yıl sonu enflasyon yüzde 65

Türkiye ekonomisinin 2023-2025 dönemine ilişkin yol haritası niteliği taşıyan yeni Orta Vadeli Program (OVP) Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.