Alişan’ın liposuction davasında eşi Buse Varol tanlıklık yaptı

Türkücü Alişan arkadaşı olan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Ufuk A.’ya yaptırdığı liposuction (yağ aldırma) operasyonu sonucu bedeninde kalıcı hasar meydana geldiğini ve mevtten döndüğünü ileri sürerek açtığı 2 milyonluk tazminat davasına eşi Buse Varol ile katıldı. Varol eşi için mahkemede tanıklık yaptı.

Geçen haftalarda boşanacakları istikametindeki haberlerle gündeme gelen Alişan ve Buse Varol çifti adliyeye el ele gitti.

Alişan’ın yağ aldırma operasyonunu yaptırdığı tabip Ufuk A.’ya açtığı tazminat davasına katılan çift, duruşmanın kapalı görülmesi sebebiyle açıklama yapmadı.

İstanbul Tüketici Mahkemesi’nde bugün görülen davaya Alişan ve Buse Varol avukatları Emek Emre ile katıldı. Duruşmada Alişan’ın eşi Buse Varol olmak üzeri toplamda iki şahit dinlendi.

NE OLMUŞTU?

Arkadaşı olan tabip Ufuk A.’nın daha fit ve sağlıklı görüneceğini belirterek kendisini yağ aldırma operasyonu için ikna ettiğini belirten Alişan, 5 buçuk saat süren operasyon sonucu, hekim yanılgısı nedeniyle vefatla karşı karşıya kaldığını ileri sürmüştü.

Alişan, avukatları aracılığıyla Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Ufuk A.’yı savcılığa şikayet edip tüketici mahkemesinde tazminat davası açmıştı.

“KOLAY MI? BEŞ BUÇUK KİLO YAĞ ALDIM”

Dava dilekçesinde bedeninde kalıcı izler kaldığını belirten Alişan, yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:

“Ufuk A.  ‘Sporla falan uğraşmana gerek yok, ben iki dakikada karın bölgesindeki yağlardan seni kurtarırım. Hatta bugünden daha fit ve daha sağlıklı olursun’ diyerek liposuction (yağ aldırma) operasyonu yaptırmam için beni ikna etti. Özel bir hastanede 5 buçuk saat süren operasyon yapıldı. Buse Varol, hekim Ufuk A.’ya operasyonun neden uzun sürdüğünü sorması sonucu, Ufuk A. ‘Kolay mı? Beş buçuk kilo yağ aldım. O yüzden bu kadar uzun sürdü’ yanıtını verdi.”

GECEYİ HASTANEDE GEÇİRDİ

“Ameliyatın çok kısa süreceği ve birebir gün taburcu olarak konutuma gidebileceğim bildirildi lakin geceyi hastanede geçirdim. Operasyondan saatler sonra bedenimin neredeyse tamamında kızarıklık, morluk baş gösterdi, bilhassa operasyonun yapıldığı karın bölgesinde ileri derecede yanık ve buna bağlı şiddetli ağrı oluştu. Bedenimdeki yanık ve yaraların gitgide berbatlaşması üzerine 2019’da görüştüğüm iki farklı estetik cerrah bedenimden gereğinden fazla yağ alındığını hasebiyle bu yağların tekrar bedene enjekte edilmek (yerine konması) suretiyle tahminen düzelmenin sağlanabileceğini ancak lipolazer denilen aletle yapılan süreçte meydana gelen yanık izinin bir daha düzelme ihtimalinin olmadığı söylendi.”

“Kök hücre tedavisi uygulandı. Karın kısmında kısmi düzülmeler oldu, yanık izinin düzgünleşme ihtimalinin olmadığı tıbben katılaştı.”

TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Alişan için 10 bin TL maddi tazminat, yaşadığı ruhsal yıkım nedeniyle de 2 milyon TL manevi olmak üzere hekim Ufuk A.’dan toplam 2 milyon 10 bin TL tazminat istendi.

Ayrıyeten savcılığa şikayet edilen Ufuk A.’nın ‘taksirle yaralama’, ‘güveni berbata kullanma’ ve ‘görevi ihmal’ hatalarından yargılanması talep edildi.

LİPOSUCTİON NEDİR?

Liposuction ya da lipo, plastik cerrahide kullanılan bir çeşit yağ alma prosedürüdür.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.